Aktuální nabídka

Do Vaší e-mailové schránky


GALILEO

images/pepa/galileo/2.jpg  images/pepa/galileo/3.jpg  images/pepa/galileo/4.jpg  účinkují:Janek Ledecký, Tomáš Novotný, Sabina Laurinová, Dasha, Petr Kolář, Bohouš Josef, Elin Špidlová, Ivana Chýlková, Dušan Kollár, L.W. Frenk, Josef Vojtek, Tomáš Trapl, Mojmír Maděrič, Ivan Vodochodský, Jana Feriová, Athina Langoska, David Uličník, Michal Kavalčík, Pavel Zedníček, Bibiána Surovčíková, Richard Tesaříkceny:1599 Kč - 1099 Kč - 899 Kč - 699termíny:
GALILEO
14:00 hodin

GALILEO
18:00 hodinNávrat jednoho z nejúspěšnějších tuzemských muzikálů v původním hvězdném obsazení !
Jeden muž, jedna pravda, jedno slunce, jedno náboženství, jedna láska, jedna země, jedna otázka, jedna odpověď, a přece se točí – a co jsi schopen obětovat ty?

Napínavý příběh plný zvratů! Galileo je opřený o silný příběh, ve kterém diváci najdou vše, za čím na muzikály tak rádi chodí. Lásku, vášně, intriky, nenávist a romanticky laděný boj jedince proti společnosti. Muzikál navíc ohromuje netradiční scénografií i výpravnými kostýmy.

libreto: Janek Ledecký, Šimon Caban, hudba: Janek Ledecký, režie a scénografie: Šimon Caban, texty písní: Janek Ledecký, choreografie: Leona Qaša Kvasnicová, kostýmy: Simona Rybáková, hudební aranžmá: Martin Kumžák.

Mnohé naznačuje už náš slogan: Velká láska. Velká nenávist. Velká pravda. Jestli někdo od návštěvy muzikálu Galileo očekává, že se v divadle zdokonalí ve znalostech fyziky nebo matematiky, odejde asi zklamaný, to říkám na rovinu. Opravdu se nejedná o přednášku. Jestli ale čekáte napínavý příběh plný zvratů, přijdete si na své, i když vám zrovna jména jako Koperník, Ptolemaios, Bruno nebo Kepler nic neříkají. Dával jsem si záležet, aby naše vyprávění bylo vyvážené, takže se dostane i na humor. Janek Ledecký

GALILEO GALILEI (* 15. února 1564, + 8. ledna 1642)

Jaký byl ve skutečnosti muž, jehož Janek Ledecký pozval na muzikálové jeviště? Co o slavném vědci a filozofovi, který jednou pro vždy roztočil svět, víme?
Bez většího přemýšlení se asi každému z nás vybaví okřídlená věta a přece se točí!. Je přitom paradoxem osudu, že ta jediná slova, na něž si většinou v souvislosti s italským učencem vzpomeneme, nejspíš nikdy nezazněla. Podle odborníků Galileo Galilei tuto větu neřekl. Alespoň o tom nemáme jediný důkaz. Není totiž pochyb, že by zmíněná slova, která měl Galilei podle pověsti pronést po podpisu odvolání, vědce spolehlivě dovedla na hranici. Tu se mu soudci svatého oficia ostatně už chystali stavět. Nechybělo skutečně mnoho a Galilei by stejně jako Giordano Bruno skončil v plamenech...


Rychlý kontakt

Aktuálně

Vstupenky

Nejbližší akce

Změny - zrušená představeníAktuální nabídka

Do Vaší e-mailové schránky

Kontakt

Tipticket.cz předprodej vstupenek
Černokostelecká 111
100 00 Praha 10

PŘEDPRODEJ, REZERVACE:
222 988 211
223 007 686
603 434 614
PO-PÁ od 9:00 do 18:00

e-mail:
vstupenky@tipticket.cz

Významní klienti

klienti klienti klienti klienti klienti klienti